trečiadienis, balandžio 12, 2017

Margučių skulptūra Karkliniuose pretenduoja į rekordų knygą?

Guodos Tekoriūtės nuotr.
Parašė Adas Viliušis

Jau antrus metus Karklinių kaimo bendruomenė (Vilkaviškio raj.) Velykas pasitinka „užaugindama“ virš šešių metrų aukščio margučių medį.

Ant kaimo gyventojo Emigijaus Matukaičio suvirinto kūgio formos karkaso prieš verbų sekmadienį vietiniai gyventojai užkabino apie 250  įvairių dydžių margučių.

Margučius žmonės gamino patys iš įvairiausių medžiagų – medžio, plastiko, siūlų, tikrų kiaušinių lukštų ir beržo šakelių. Idėjos autorė – kaimo bendruomenės pirmininkė Jolita Tekorienė.

Šis įspūdingas, spalvas keičiantis statinys jau spėjo patraukti ne tik kaimo gyventojų, svečių, bet ir internautų dėmesį. Vieniems margučių medis primena kalėdinę eglę, kiti neslepia susižavėjimo ir teigia, kad nieko panašaus dar nėra matę.

Vis dėlto Lietuvoje jau būta panašaus statinio. 2008 metais Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ buvo pastatyta daugiau, nei keturių metrų aukščio metalinė DNR spiralė, papuošta 158 margintais stručio kiaušiniais. Šis kauniečių kūrinys net pateko į Lietuvos rekordų knygą!

Taigi, regis, karkliniškių sukurta neįprasta skulptūra savo dydžiu ir margučių skaičiumi taikosi nušluostyti nosį minėtam rekordininkui!

Beje, verta paminėti ir tai, kad šiame kaime tai jau ne pirmas bandymas Lietuvos rekordus sumušti kiaušiniais. 2005 metais karkliniškio Leonardo Gvazdaičio laikoma dekoratyvinė višta padėjo mažiausią Lietuvoje kiaušinį, sverianti šiek tiek daugiau nei 5 gramus.

Margučių skulptūra nuolat keičia spalvas. (Guodos Tekoriūtės nuotr.)

2005 metais karkliniškio Leonardo Gvazdaičio ūkyje višta išperėjo
mažiausią kiaušinį Lietuvoje. (Romo Čėplos nuotr.)
Iki šiol didžiausios margučiais dekoruotos skulptūros rekordas yra pasiektas 2008 metais Kaune.


Komentarų nėra: