antradienis, spalio 25, 2016

Karklinių ikimokyklinukams - pamokėlė apie bites ir jų svarbą pasauliui

Pranešimą parašė Neringa Jankauskienė

Auklėtoja Ingrida Slibinskienė vaikučiams parodė
 skaidres apie bites ir jų nenuilstantį kasdienį gyvenimą. (Nuotr. straipsnio autorės)

Karklinių UDC dalyvauja Ugdymo plėtotės centro vykdomame projekte „Darnaus vystymosi tikslų sklaida daugiafunkcių centrų bendruomenėms panaudojant medijas“. Prie projekto prisijungė ir patys mažiausieji centro lankytojai – ikimokyklinės ugdymo grupės ,,Pelėdžiukai“ ugdytiniai.

Taigi, spalio 17 dieną, buvo surengta smagi ir įdomi pamokėlė, susijusi su vienu iš darnaus vystymosi tikslų – sustabdyti bioįvairovės, t.y. įvairių augalų ir gyvūnų, praradimą. Šioje pamokėlėje didžiausią dėmesį skyrėme viso pasaulio gyvūnams ir augalams svarbiam padarėliui – bitutei. Juk nuo jos priklauso visų pasaulio augalų ir gyvūnų gerovė. Ji padeda užaugti įvairiems augalams, kurie daugeliui gyvūnų yra pagrindinis maisto šaltinis.

Pamokėlės pradžioje auklėtoja Ingrida Slibinskienė vaikučiams parodė skaidres apie bites ir jų nenuilstantį kasdienį gyvenimą. Vaikai pamatė, kad  kiekvienas, kuris pirmą kartą susipažįsta su bitėmis, patenka į įdomų bei nuostabų, kartu keistą ir net fantastišką pasaulį! Truputį vėliau kultūros renginių organizatorė Neringa Jankauskienė parodė animacinį filmuką ,,Bitutė Žu-žu-žu“, po kurio visi aptarė, kuo bičių gyvenimas yra panašus į žmonių.  O jis visai kaip žmogaus – ir bitės, ir žmonės turi draugų, kurie visada pasiruošę vienams kitam padėti. Tačiau kartais nutinka taip, kad mus supanti aplinka ne visada būna mums draugiška. Taip ir bitutėms – jas kartais užklumpa nemaži rūpesčiai ir pavojai. Pavyzdžiui, didelį pavojų mūsų dryžuotosioms draugėms kelia laukuose purškiamos nuodingos medžiagos. Jas ūkininkai purškia tam, kad apsaugotų augalus nuo ligų ir įvairių vabalų. Taip pat bitutės gali susirgti dėl telefonų skleidžiamų nematomų elektromagnetinių bangų ar šalia jų namelių – avilių keliamo didelio triukšmo. Taigi, pakalbėję visi supratome, kad turime bitutėms padėti, kad jos toliau galėtų nešti mums medų ir apdulkindamos augalus padėti jiems užaugti.

Pasišnekučiavę vaikučiai žaidė įvairius žaidimus, dainavo daineles, vartė knygutes apie bites, ragavo ant duonutės užtepto medaus. 

Taigi, tokia neįprasta pamokėlė buvo puiki proga mažuosius supažindinti su gamtos teikiamomis dovanomis ir skatinti juos nuo mažų dienų suprasti, kad viso pasaulio gerovė yra atsakingo, gamta besirūpinančio žmogaus rankose.

(Nuotr. straipsnio autorės)


(Nuotr. straipsnio autorės)


(Nuotr. straipsnio autorės)

(Nuotr. straipsnio autorės)


(Nuotr. straipsnio autorės)

1 komentaras:

Unknown rašė...

Laba diena visiems, noriu pasidalinti turima patirtimi su dr. Ajayi. Jis yra labai galingas žmogus, kurį palaimino jo priekinis tėvas padėti žmonėms, turintiems įvairių gyvenimo problemų. Aš išgyvenu blogesnį savo gyvenimo etapą, nes mano vyras man pasakė, kad nori skyrybų iš niekur, paklausiau jo, kur suklydau, tačiau jis man nieko neatsakė, o jis išsikraustė iš namų. Tai buvo tikrai įtempta, todėl laukiu pagalbos, kai sutikau dr. Ajayi burtininkas internete, po tam tikrų konsultacijų paaiškinau jam savo būklę ir sužinojau, kad mano vyras dirba su sekretoriumi darbe ir jis yra prižiūrimas jos, o didysis rašybos rašytojas man pasakė, ką reikia padaryti, ir aš laikiausi jo nurodymų, šiandien aš Aš didžiuojuosi moterimi, sakydama, kad mano vyras yra namuose su manimi, ir mes tikimės, kad mūsų antrasis vaikas bus dėkingas rašytojui Ajayi, jei jums reikia rašybos keitiklio pagalbos iškilus bet kokioms problemoms. tinkamas asmuo, norintiems tobulo ir tikroviško gyvenimo aprašymo lt. Susisiekite su jo „Viber“ ar „WhatsApp“ numeriu: +2347084887094 arba el. Paštu: drajayi1990@gmail.com