penktadienis, kovo 17, 2017

Mirė Marijampolės meras V. Brazys

lrytas.lt

Penktadienio naktį užgeso Marijampolės mero Vidmanto Brazio gyvybė. 70-metis vyras sunkiai sirgo ir nuo sausio mėnesio pabaigos buvo gydomas Santariškėse. 

Ričardo Pasiliausko/Marijampolės savivaldybė nuotr. / Vidmantas Brazys
Marijampolės savivaldybėje lankėsi velionio sūnus. Su artimaisiais tariamasi dėl mero laidotuvių organizavimo, nes savivaldybė prie jų taip pat prisidės. 

Kol kas dar nežinoma laidotuvių data ir vieta. V.Brazys nebedirbo nuo sausio 26 dienos. „Pasijuto blogai, o prieš tai jautėsi labai gerai. Visi pastebėjome, kad jis jautėsi ypatingai gerai ir keista, kad taip greitai jam pablogėjo sveikata“, – teigė Marijampolės savivaldybės Viešųjų ryšių tarnybos vadovė Aurelija Baniulaitienė. 

„Užjaučiame šeimą netekusią visapusiško ramsčio, nes jis buvo labai rūpestingas žmogus. Visi savivaldybės žmonės jo pasiges ir liūdės. Daug kas norės jį aplankyti paskutinį kartą, nes jis buvo žmonių labai mylimas ir artimas. Žmonės nejautė jokios ribos ir ateidavo pasiguosti nuolat pas jį su savo problemomis. Jis labai daug kam padėjo. Kartais net savo asmenines lėšas dalino žmonėms. Ypatingai moterims su vaikais. Jis nei vieno žmogaus neatstūmė. Jis buvo žmonių meras“, – susigraudinusi kalbėjo A.Baniulaitienė. 

Marijampoliečiai jau kurį laiką buvo susirūpinę mero, socialdemokrato V.Brazio sveikata. V.Brazys buvo gydomas Vilniuje esančiose Santariškių klinikose. Ten jis buvo perkeltas iš Marijampolės ligoninės. Marijampolės mero būklė jau kurį laiką buvo labai sunki.

Reiškia užuojautą 

Socialdemokratų vadovai reiškia užuojautą mirusio mero artimiesiems. „Jis buvo pragmatiškas, ūkiškas žmogus, labai daug yra padaręs dėl Marijampolės miesto gerbūvio, buvo jautrus socialiniams dalykams. Jis pasižymėjo išskirtinėmis savybėmis: ką galvodavo, tą išsakydavo tiesiai, nesivaržydamas, ar tu esi aukštose pareigose, ar esi paprastas žmogus, užimantis nesvarbias pareigas. 

Jis buvo mylimas, gerbiamas žmogus, nepaprastai daug nusipelnęs Suvalkijos kraštui. Norėčiau pareikšti nuoširdžiausią užuojautą jo šeimai, artimiesiems ir giminaičiams“, – BNS sakė socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius. 

„Puikus žmogus, puikus vadovas, partietis. Užuojauta šeimai ir artimiesiems. Sūduvos kraštas neteko iškilaus žmonių mylimo, remiamo žmogaus“, – BNS sakė partijos vicepirmininkas Juozas Olekas.

Užuojautą išplatino socialdemokratai: „Suvalkijos krašto žmogus. Darbštus, ryžtingo būdo, atviras, bendraujantis, mėgstantis tiesų ir paprastą žodį, šeimininkiškai įvertinantis visumą ir pastebintis detales – toks Vidmantas Brazys yra ir lieka bičiulių mintyse ir širdyse. Deja, jo netekome... 

Partijos bičiuliai liūdi ir užjaučia šeimą – žmoną Birutę, sūnus Audrių bei Algirdą. Ne tik artimiesiems truks jo tvirto, bet visada nuoširdaus žodžio, apgalvotų ir išmintingų jo sprendimų. Marijampolės krašto žmonės įvertino savo žemės žmogų. Kone dešimtmetį jis buvo renkamas Marijampolės savivaldybės meru. Per sunkų Lietuvai laikmetį Suvalkijos sostinė neįtikėtinai suklestėjo. Ne tik dėl ūkiško Vidmanto Brazio požiūrio į miesto gatves, aikštes ji tapo vienu jaukiausių Lietuvos miestų. Merui pirmiausia rūpėjo rajono žmonės. Marijampolėje per sunkmečius ir po jų buvo mažiausi nedarbo skaičiai. Vidmantas visuomet skaičiuodavo, bet už skaičių visuomet matė žmones ir tai kaip jie jautėsi. Gaila, bet dabar nei marijampoliečiai, nei partijos bičiuliai negalės smagiai šūktelti horizonte pasirodžiusiam stotingajam Vidmantui: „Laba diena, mere“, sulaukdami šmaikštaus atsakymo. Šiandien tyliai tariame: „Viso, mere Vidmantai“...“, – rašoma LSDP pranešime. 

70-ies V.Brazys Marijampolės meru renkamas nuo 2000 metų. Nuo tada savivaldybei politikas vadovavo su viena pertrauka: 2007–2008 metais jis buvo vicemeras. Šiuo metu merės pareigas laikinai eina jo pavaduotoja Irena Lunskienė. 

Laidotuvės – sekmadienį 

Meras V.Brazys bus pašarvotas šeštadienį Savivaldybės administracijos pastato I aukšto aktų salėje, J. Basanavičiaus a. 1. Lankymas nuo 12 val. iki 20 val. Atsisveikinimas vyks sekmadienį nuo 10 val. iki 11.30 val. Mišios Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje bus aukojamos 12 val.. Laidojama Ožkasvilių kaimo kapinėse. 

Naujus rinkimus prognozuoja rugsėjį 

Penktadienio naktį mirus Marijampolės merui socialdemokratui Vidmantui Braziui, čia turės vyksti nauji tiesioginiai mero rinkimai, dėl kurių datos Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apsispręs kitą savaitę. 

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas BNS teigė, kad greičiausiai nauji rinkimai Marijampolėje vyks rugsėjį. „Vėliausia rinkimų data pagal įstatymą gali būtų rugsėjo mėnesį (...). Jaučiu, kad vasarą niekas nenorės daryti, realiausia data ir būtų rugsėjo mėnesį, labai abejoju, ar vasarą būtų“, – sakė Z.Vaigauskas. 

Anot jo, neįmanoma rinkimus Marijampolėje surengti balandžio 23 dieną kartu su suplanuotais Seimo nario rinkimais Anykščių-Panevėžio apygardoje ir merų rinkimais Šakiuose bei Jonavoje. „Neįmanoma visų procedūrų atlikti. Patį balsavimą suspėtume padaryti, kompiuterinė sistema mums tai leistų lengvai suspėti, bet kandidatai turi išsikelti, registruotis tikrai nespės, jiems reikia ir agitacijai laiko skirti, ir parašų rinkimui. Mero rinkimai turi būti kokybiški“, – dėstė Z.Vaigauskas. Anot jo, rinkimų Marijampolėje datą tvirtins dar šios sudėties VRK, tačiau rinkimus rengs jau nauja komisija. Sprendimą, kam laikinai pavesti eiti mero pareigas, turėtų priimti savivaldybės taryba.

Komentarų nėra: