ketvirtadienis, kovo 09, 2017

Vilkaviškį aplankys garsus Holivudo aktorius

karkliniai.blogspot.com

Birželio mėnesį Vilkaviškyje lankysis tarptautinės šlovės sulaukęs Holivudo aktorius, prodiuseris, režisierius ir rašytojas Vilijamas Šatneris (angl. William Shatner). Šiame mieste kartu su NBC televizijos kūrybine grupe jis ketina filmuoti keletą epizodų savo biografiniam filmui.Pasirodo, kad aktoriaus šaknys yra lietuviškos. Šatnerio motina Ana Garmus (angl. Ann Garmaise) buvo litvakų kilmės. Abu Vilijamo seneliai iš motinos pusės buvo žydai, kilę iš Vilkaviškio.

Iš motinos pusės Šatneris buvo tolimas garsaus kanadiečių dainininko Leonardo Coheno (angl. Leonard Cohen) giminaitis, kurio protėviai taip pat yra kilę iš šio krašto.

Vilijamas Šatneris išgarsėjo septintajame dešimtmetyje po kultinio serialo „Žvaigždžių kelias" (angl. "Star Trek"), kuriame atliko vieną iš pagrindinių vaidmenų - kapitono Džeimso T. Kirko.

Už savo kūrybinę veiklą aktorius yra pelnęs daugybę prestižinių apdovanojimų, tokių kaip „Auksinis gaublys“ (2005 m. geriausias serialo antraplanis aktorius), du kartus „Emmy“ (2004 m. geriausias kviestinis draminio serialo aktorius ir 2005 m. geriausias draminio serialo antraplanis aktorius) ir  „Goodreads Choice Awards“ (2016 m. už geriausią biografinę knygą).

Verta paminėti ir tai, kad aktoriaus ilgametis darbas televizijoje buvo įamžintas žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje.

Komentarų nėra: